billboard

Znany od lat billboard nadal jest jedną z najbardziej popularnych i skutecznych form reklamy. Jest duży, reprezentatywny i widoczny z daleka. Ustawiony w ruchliwym miejscu, oglądany jest każdego dnia przez tysiące osób. Jak prawidłowo zamontować billboard? 

Jeśli chcesz zareklamować swoje usługi lub produkty na billboardzie, pracę należy zacząć od przygotowania projektu graficznego oraz projektu konstrukcji billboardu. Pierwszym krokiem powinno być przygotowanie fundamentów, a kiedy beton stężeje, można zacząć pionizować tablicę. Billboardy powinny być stawiane pod okiem specjalistów, ponieważ każdy z nich jest obiektem budowlanym. Od poprawności jego montażu zależy bezpieczeństwo nie tylko samej konstrukcji, ale przede wszystkim osób, które znajdą się w jego otoczeniu.

Plakat reklamowy drukuje się na specjalnym papierze blueback, którego rewers ma niebieski kolor. Dzięki temu nadruki na kolejno przyklejanych plakatach nie będą przebijały się na nowe warstwy. Wydrukowaną reklamę, czyli plakat w postaci fragmentów montuje się na konstrukcji przy pomocy specjalnego podnośnika i odpowiedniego kleju. Warto od razu wybrać dobrej jakości klej do billboardów, aby nie było konieczne robienie poprawek, które w przypadku billboardu są dość kłopotliwe. Jeżeli chcesz zamontować większą liczbę billboardów, warto zaopatrzyć się od razu w większą ilość kleju lub specjalny koncentrat.

W jaki sposób nakłada się plakat billboardowy? 

Nakładanie wydrukowanej reklamy należy zacząć od ponumerowania miejsc na tablicy, gdzie mają być przyklejone poszczególne fragmenty plakatu i namoczeniu wydrukowanego plakatu w wodzie. Jeśli na tablicy były już przyklejane reklamy, trzeba sprawdzić, czy nie odklejają się i ewentualnie je zerwać. Następnie nakłada się klej do billboardów (przy pomocy wałka) oraz fragmenty plakatu (korzystając z tzw. paserów, czyli małych krzyżyków lub linii, które pomagają w połączeniu wszystkich fragmentów). Całość wygładza się przy pomocy szczotki tak, żeby plakat dobrze przylegał.