O nas

Grupa Pronicel S.A. zajmuje się produkcją i dystrybucją klejów do:

wallpaper

TAPET

mill

FOTOTAPET

poster

PLAKATÓW

billboard

BILBORDÓW

i jest aktywnie działającą fabryką. W zakładzie wytwarzane są kleje do tapet oraz fototapet papierowych, akrylowych, winylowych, flizelinowych, z włókna szklanego oraz tekstylnych, od wielu lat znane na polskim rynku. Kleje te produkowane są na bazie technicznej soli sodowej karboksymetylocelulozy. Potencjał wytwórczy Spółki skupiony jest na wydziale produkcyjnym, gdzie zainstalowane są wysokowydajne maszyny i urządzenia do produkcji. Każdy nasz wyrób – zarówno gotowe kleje do tapet, jak i fototapet czy środki gruntujące – wyróżnia się znakomitymi właściwościami.

 

Badania laboratoryjne klejów do tapet

Aby zapewnić klientom najwyższą jakość produktów, prowadzimy profesjonalne badania laboratoryjne klejów do tapet. Naszym celem jest dostarczanie wyrobów odznaczających się optymalnymi parametrami technicznymi. W ciągu kilkudziesięcioletniej działalności w branży nie tylko opracowaliśmy w najmniejszych szczegółach sam proces produkcyjny, ale również wdrożyliśmy odpowiednie procedury z zakresu kontroli jakości.

Prowadzone przez nas badania laboratoryjne klejów do tapet koncentrują się m.in. na analizie chemicznej składu danego produktu. Pozwalają wykryć ewentualną obecność zanieczyszczeń mechanicznych czy sporych rozmiarów cząstki koagulatów spoiwa, które mogłyby uniemożliwić idealne przyleganie tapety do podłoża.

Sprawdzamy również kwasowość i alkaliczność kleju, dbając, by miało optymalne pH. Badania wykonywane są też pod kątem właściwości reologicznych, od których zależy to, czy klej będzie łatwy w aplikacji i nie będzie tworzył zacieków. Kontroli podlega oprócz tego trwałość kleju i jego zdolność do rozcieńczania wodą, czas schnięcia, wytrzymałość na ścieranie i odporność na różne warunki temperaturowe, a także nasiąkliwość i przepuszczalność pary wodnej powłoki klejowej. Dokładny zakres badań uzależniony jest od rodzaju i przeznaczenia kleju.

Profesjonalne badania laboratoryjne klejów do tapet to gwarancja ich wydajności, trwałości i wysokiej wytrzymałości. Posiadamy doskonale wyposażone laboratorium analityczno-kontrolne, a wykwalifikowani specjaliści pracujący w naszej firmie prowadzą stały nadzór nad jakością wszystkich naszych wyrobów.

JAKOŚĆ PRODUKTÓW

Dzięki zastosowanej wiedzy technicznej, ponad 40-letniemu doświadczeniu, popartemu badaniami we własnym laboratorium Spółki oraz kontroli jakości od produkcji surowca po wyrób gotowy Spółka, oferuje produkty o najwyższej jakości.

Zobacz produkty

Jakość produktów jest potwierdzona przez najbardziej wymagających klientów, którymi są największe hurtownie dekoracji wnętrz, sklepy detaliczne na terenie całego kraju oraz profesjonalne firmy zajmujące się dekoracją ścian. Spółka jest jedynym w Polsce producentem klejów do tapet od surowca po wyrób gotowy.