Jak dobrać klej do tapety?

Tapety to jeden z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych. Różnorodność kolorów i wzornictwa sprawia, że każdy może znaleźć tapetę, która wpisuje się w jego upodobania estetyczne. Aby się jednak pięknie prezentowała, należy odpowiednio ją umocować. Kluczowy jest tutaj wybór kleju – to od niego zależy, czy tapeta będzie idealnie przylegać do ściany.

Kupując preparat, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał tapety. W zależności od rodzaju cechują się różnymi właściwościami, grubością i twardością. Klej powinno dobrać się z uwzględnieniem tych parametrów – tylko wtedy zapewni właściwą przyczepność i trwałość mocowania.

 

Klej a rodzaj tapety – jaki wybrać?

W naszym asortymencie znajduje się szeroki wybór klejów do tapet i fototapet, odpowiednich do różnych materiałów.

Do lekkich tapet papierowych warto wybrać kleje o rzadszej konsystencji, takie jak Pronicel Normal. Z kolei materiały winylowe, ze względu na większą grubość i ciężar, wymagają użycia gęstszych środków. Warto dodać, że zajmujemy się produkcją uniwersalnych klejów, które doskonale sprawdzą się w obu przypadkach.

Specyficznym typem tapety są te wykonane z fizeliny. Używa się do nich klejów przeznaczonych do nakładania bezpośrednio na ścianę – zaleca się środki gęste i nierozcieńczane z wodą. Również tapety z włókna szklanego wymagają zastosowania specjalistycznych preparatów, jak oferowany przez nas Pronicel Glass lub Glass Plus, idealny do ciężkich materiałów.

Wybierając preparat klejący, powinno się też uwzględnić pojemność opakowania. Nasi pracownicy chętnie doradzą, jaka ilość kleju będzie potrzebna do Twoich celów. Udzielą także informacji dotyczących sposobu aplikacji środka – wytwarzamy kleje do nanoszenia na tapetę lub ścianę.

Rodzaj tapety
Lekka, papierowa
Ciężka
Akrylowa
Winylowa
Fizelinowa
Tekstylna
Tłoczona
Raufaza
Z włókna szklanego
Ekskluzywna
Pronicel Normal

Pronicel Normal

product3

Pronicel Eko

product6

Pronicel Viles

product7

Pronicel W Extra

product8

Pronicel W

product4

Pronicel Special

product2

Pronicel Glass

product5

Pronicel Premium

grupa pronicel

Prywatne: Pronicel Basic

pronicel medium

Pronicel Medium

pronicel glass plus

Pronicel Glass Plus

 – Dobry
– Bardzo Dobry
– Idealny