plakat

Klejenie plakatów wymaga nieco wprawy i zachowania kilku ważnych zasad. W przypadku dużych powierzchni plakatu, składających się z wielu części, będą też potrzebne dodatkowe narzędzia. Podpowiadamy, na co zwracać szczególną uwagę, by plakat był przyklejony równo, prosto i trwale.

Niezależnie od tego, czy chcesz nakleić plakat na tablicy reklamowej, przyczepie reklamowej czy innej powierzchni, na początku należy zadbać o to, by podłoże było jak najbardziej czyste i gładkie. Duże nierówności będą bowiem nieładnie wyglądać, a resztki farb, klejów czy innych związków chemicznych mogą utrudnić wiązanie nowego kleju. Trzeba więc zerwać stare plakaty, resztki farb czy inne pozostałości po dawnych warstwach, by powierzchnia była jak najbardziej wyrównana.

Jak przebiega klejenie plakatu na tablicy reklamowej?

 Gdy powierzchnia jest już przygotowana, należy równomiernie nanieść dobrej jakości klej do plakatów. Najciężej przykleja się plakaty duże, złożone z dużej liczby brytów, przy czym trudność polega głównie na dopasowaniu wzorów na poszczególnych brytach. Pierwszy bryt kładzie się w lewym, górnym rogu. Należy ustawić go równo w pionie i poziomie względem ramki tablicy. Po nałożeniu brytu plakat należy wygładzić szczotką lub wałkiem. Następnie nałóż kolejny bryt pod spodem już przyklejonego, ustawiając go tak, by grafika i litery z obu brytów idealnie do siebie pasowały. Wygładź go szczotką lub wałkiem i przejdź później na prawą stronę tablicy. Nadmiar części plakatu należy odciąć dokładnie przy krawędziach tablicy.

Klejenie plakatów w innych miejscach 

W przypadku klejenia plakatu na przyczepie reklamowej należy zaczynać od tyłu. Podobnie jak w przypadku tablicy bryty należy dopasowywać za pomocą liter i grafiki na plakacie oraz wygładzać poszczególne bryty szczotką. Niezależnie od miejsca klejenie plakatów odbywa się według podobnych zasad. Niezwykle ważne jest użycie właściwego kleju oraz wygładzenie powierzchni po przyklejeniu, by uniknąć zbierania się pęcherzyków powietrza pod spodem.