przyklejanie bilborda

Bilbordy inaczej zwane reklamami wielkoformatowymi są jednym z ważniejszych elementów marketingowych firm. Widoczny z daleka, wielki i przykuwający wzrok plakat zauważy mnóstwo przechodniów bądź kierowców. Dlatego ważny jest poprawny montaż z użyciem mocnego kleju do bilbordów. Reklama wielkoformatowa nie jest tanim środkiem przekazu – należy zatem zadbać o jej fachowe przymocowanie.

Montaż bilbordu za pomocą kleju – krok po kroku

  1. Pierwszym krokiem jest zaopatrzenie się w odpowiedni klej do bilbordu. Należy zwrócić uwagę na jego konsystencję  – musi być ona odpowiednia dla panujących warunków pogodowych w czasie przyklejania plakatu.
  2. Następnie trzeba ponumerować poszczególne miejsca na tablicy, do których później będziemy przyklejać odpowiednie fragmenty plakatu. Sam plakat reklamowy należy namoczyć w wodzie.
  3. Kolejnym krokiem jest dokładne sprawdzenie bilbordu – należy zwrócić uwagę czy plakaty, które znajdują się na tablicy, nie odklejają się.
  4. Teraz można nakładać klej do bilbordu. Klej nakłada się za pomocą wałka – rozprowadzamy go na całej powierzchni reklamowej.
  5. Na tak przygotowaną powierzchnię nakładamy poszczególne elementy plakatu reklamowego odpowiednio do oznaczonych miejsc na bilbordzie.
  6. Każdy kawałek plakatu nałożony na tablicę, trzeba wyrównać szczotką – pod plakat nie może dostać się powietrze, inaczej widoczne będą nieestetyczne nierówności lub wybrzuszenia.
  7. Na koniec, jeżeli jakieś fragmenty plakatu wystają poza tablicę, obcina się je specjalnym nożykiem.

Montaż bilbordu najlepiej powierzyć doświadczonym fachowcom. Nie jest łatwo idealnie przykleić tak duży plakat, by nie było wybrzuszeń lub by plakat się szybko nie odkleił. Do klejenia reklam wielkoformatowych potrzeba co najmniej dwóch ludzi, mocnego, szybkoschnącego kleju do bilbordu oraz innych profesjonalnych produktów. Montowanie bilbordu za pomocą kleju wymaga cierpliwości i wprawnego oka – by elementy plakatu złożyć w równą jedną całość.