wiadro z klejem do tapet

Tapetowanie to jedna z popularnych i efektownych metod wykończenia ścian. Prawidłowo nałożona tapeta powinna przylegać do ściany, nie odkształcać się i nie odklejać się na brzegach. Odpowiednie związanie tapety ze ścianą w dużej mierze zależy od rodzaju zastosowanego kleju. Czym kierować się przy wyborze kleju do tapet? Jaki klej stosować?

Jak dobrać klej do tapety?

Wśród aspektów, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze kleju do tapet, wymienić warto pojemność opakowania kleju, a także rodzaj materiału, z którego została wyprodukowana tapeta. Poszczególne rodzaje tapet różnią się od siebie między innymi grubością i twardością. Klej do tapet powinien być dobrany z uwzględnieniem tych właściwości – tylko wtedy możesz mieć pewność właściwej przyczepności i trwałości mocowania tapety do powierzchni ściany.

Jaki klej do konkretnego rodzaju tapety?

W naszej ofercie znajdziesz kleje sypkie oraz gotowe kleje do tapet, nadające się do natychmiastowego użytku. Jeśli planujesz przykleić na ścianie tapetę papierową, sięgnij po klej o rzadszej konsystencji, jak Pronicel Normal. Zastosowanie gęstego i ciężkiego kleju, mogłoby być zbyt obciążające dla lekkiej i stosunkowo cienkiej tapety papierowej.

Tapety winylowe z kolei, ze względu na większą grubość i ciężar, wymagają użycia klejów o gęstszej konsystencji. Rozwiązaniem optymalnym – zarówno w przypadku tapet papierowych, jak i winylowych, będzie zastosowanie uniwersalnego kleju do tapet.

Ciężkie tapety z włókna szklanego wymagają zastosowania preparatów przeznaczonych do klejenia cięższych materiałów – w tym przypadku doskonale sprawdzi się Pronicel Glass lub Pronicel Glass Plus.

Tapety flizelinowe, w przypadku których klej nakładany jest bezpośrednio na ścianę, wymagają z kolei zastosowania klejów gęstych i nierozcieńczonych wodą.