nakładanie tapety na ściane

Planujesz remont w swoim domu czy mieszkaniu? Zależy Ci na tym, by na wybranych ścianach znalazły się wyjątkowe, dekoracyjne tapety? Nie wiesz jednak, jaki klej do tapet powinieneś wybrać? Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak niełatwe zadanie Cię czeka. Wybór odpowiednich produktów tego typu bywa naprawdę trudny. Dlatego w dalszej części naszego wpisu podpowiemy Ci, jaki klej sprawdzi się w Twoim przypadku.

O czym warto pamiętać, wybierając klej do tapet?

Nie masz pojęcia, jaki klej do tapet będzie odpowiedni? Musisz pamiętać o tym, że poszczególne tapety ścienne różnią się od siebie. Niejednakowa jest ich grubość oraz twardość. Artykuły tego typu są odmienne od siebie również w kontekście faktury, która czyni je charakterystycznymi.

Właśnie dlatego, kiedy będziesz przeglądał ofertę wybranego sprzedawcy lub producenta klejów do tapet, zwróć uwagę na specyfikę kupionej uprzednio tapety. Im tapeta jest grubsza i twardsza, tym gęstszy powinien być klej, który wykorzystasz do pokrycia nią wybranych ścian.

 Miej też na uwadze pojemność danego produktu. Kup dokładnie tyle kleju, ile jest Ci potrzebne. Przemyśl więc, które ściany pokryjesz tapetą i dopiero po tym wybierz się na zakupy. Dużą pomocą będzie dla Ciebie niewątpliwie informacja od producenta na temat wydajności danego kleju.

Czy gęsty klej jest dobry do tapet fizelinowych i winylowych na fizelinie?

Jeżeli planujesz użyć tapety fizelinowej, czyli takiej, której podkład wykonano z włókna syntetycznego, postaw na gęsty klej nierozcieńczony z wodą. Również w przypadku tapet winylowych gęsty klej będzie najlepszym wyborem. Jeżeli będziesz miał wątpliwości dotyczące wyboru konkretnego produktu, skorzystaj z pomocy sprzedawcy, który z pewnością rozwieje Twoje wątpliwości związane z zakupem.